Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Epak Sağlık Uzmanlığı
15863
post-template-default,single,single-post,postid-15863,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Lazer Epilasyon Hakkında SSS

Lazer Epilasyon Hakkında SSS

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Epilasyon kimlere uygulanabilir?

Tüyleri koyu renk olan herkese, 12 yaşmda itibaren kadın ve erkeklere lazer

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer Epilasyon Hakkında

epilasyon uygulanır, istenmeyen ve bazen aşırı

olabilen kıilanma için pek çok epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bunların içinde “Lazer Epilasyon” ağrssız kolay uygulanabilmesi ve etkili olabilmesi sebebiyle en çok tercih edilen yöntemdir. Mükemmel sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamalar! yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Yine de renksiz kıla ve siyah tenli kişilere lazer epilasyon uygulanmamaktadır. Lazer epilasyon koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilir.

Lazer epilasyonun zararı var mıdır?

Lazer epilasyonun zararları ile ilgili şu ana kadar klinik bir çalışmaya henüz rastlanmamıştır. Ciddi zararlardan çok uygulama

Lazer Epilasyon işlem odası

Lazer Epilasyon işlem odası

esnasında ortaya çıkan yan etkilerden söz edilmektedir.

Örneğin, lazer uygulaması yapılan bölgede kaşıntı, kızarıklık, şişme gibi etkiler olabilmektedir. Bu etkiler geçicidir ve genellikle 3-4 günde geçmektedir. Bunların dışında kullanılan alete ve cihaz ayarlarına göre hiper- pigmentasyon, deride yanıklar ve enfeksiyon riski oluşabilir.

Bu yan etkilerin oluşması ise uygulama yapan ekibin deneyimi, lazer epilasyon yaptıran kişinin ten özellikleri, kullanılan cihaz ile alakalıdır. Bunların dışında, lazer epilasyon öncesi ve sonrası bir müddet dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Örneğin güneşe çıkılmaması gibi. Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında doktorunuzdan bilgi almanız önerilir.

Tedavi seansları ne kadar sürer?

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgeye göre seans süreleri değişmektedir. Muayenehanemize geldiğinizde doktorumuz tarafında size konu ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Kişinin hormonal durumu, yaşı, cilt tipi, tüylerinin rengi ve yoğunluğu ile lazerin uygulandığı bölgeye göre değişmektedir.

Tedavi sırasında acı hissedilir mi?

Lazer epilasyon işlemi uygulanırken hissedilen acı kişiden kişiye değişmektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı hissini hafifletici kremler uygulamak mümkündür. Cihazlarımızdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

Tedaviye başlarken tüylerin durumu nasıl olmalıdır?

İlk uygulamaya tüylerin tümü hiç değilse 1 mm yüzeydeyken başlamak uygun olur. Lazer uygulamasından 2-4 hafta önce her türlü müdahale kesilmedir. Tüyler çok uzunsa, tüm enerjinin köklere gitmesini sağlamak üzere kısaltma işlemi uygulayıcı tarafından yapılacaktır.

Seanslar arasında tüylü dolaşmak zorunlumudur?

Lazer epilasyon tedavisine en çabuk ve iyi yanıt verenler seans aralarında tüylerine hiçbir şekilde müdahale etmeyenlerdir.

Uygulamadan sonra cilt ne durumdadır?

Kişinin günlük yaşantısını sürdürmesini engellemeyecek kadar hafif bir kızarıklık ve kabarıklık mevcut olabilir bu durum çok kısa sürer 7-14 gün sonra yeniden çıkmış gibi görünen tüyler cansız olup dökülecektir.

 

Ayrıca Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

 

Aklınıza takılan başka konular var ise bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.