Altın Oran Nedir - Altın Orana Sahip Yüz Epak Sağlık Blog
16027
post-template-default,single,single-post,postid-16027,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Altın Oran

Altın Oran

Altın Oran Nedir ?

Güzellik anlayışı kültürden kültüre değişse de, genel olarak güzellikte uzlaşılan ve bilimsel olarak da açıklanabilen bir ölçü vardır. Bu ölçü altın oran olarak bilinir.

Altın Oran Nedir?

Altın Oran Nedir?

Leonardo da Vinci ile popüler olmuş bir kavram olan ‘Altın Oran’ kabaca, büyüğün küçüğe oranı olarak ifade edilir. Yüz estetiğinde bu oran büyük organların onun alt organları dediğimiz organlara oranıdır. Örneğin; Yüzün, boyunun genişliğe oranı, dudağın ve kaşların birleşim yerine oranı, burun boyunun yüzün boyuna, çene ucunun, kaşların birleşim yerine ve ağız boyunun burun genişliğine, burun genişliğinin burun deliklerine ve göz bebekleri arası ile kaşlar arasındaki mesafeye oranı gibi. Aslında burnumuzu büyük, çenemizi dar, yanaklarımızı çökük bulup, plastik cerrahiden destek almak isterken, bilerek ya da bilmeyerek bu orana yaklaşmaya çalışıyoruz.

Estetik operasyonlarda ve medikal uygulamalarda bu orantı önemlidir. İstediğiniz burun ya da dudak sizin yüz oranınıza göre uygun olmayabilir. Bu sebep ile taleplerinizi mutlaka uzman ve alanında profesyonel olan bir hekimle paylaşıp istediğinizi değil olabilecek olanı öğrenerek hareket etmelisiniz.

BENİM İÇİN UYGUN OLAN HANGİSİ ? (ALTIN ORAN)

En çok sorulan sorulardan biri de bu burun , dudak yada bu dolgu –botox işlemi benim için uygun mu oluyor. Biz bu soruları seviyoruz çünkü doğru olanı uygulamak için hasta ve doktor istişaresi şart. Hastalar bazı zamanlarda ellerinde fotoğraflar ile ben bunu istiyorum diyerek gelebiliyorlar. Bu tip işlemlerde Altın oranı yakalamak gerekir ve talep ettiğiniz görüntü sizin yüzünüz için uygun olmayabilir.

Alanında uzman hekimlerimiz ile tüm estetik işlemleriniz için sizleri beklemekteyiz.