Lazer Epilasyon Yöntemleri ve En Etkili Lazer Cihazı | Epak Sağlık
16111
post-template-default,single,single-post,postid-16111,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

En Çok Uygulanan Lazer Epilasyon Yöntemleri ve En Etkili Lazer Cihazı

 

Alexandrite lazer epilasyon

Daha çok özel merkezlerde ve hastanelerde uygulanan, tehlikesiz en etkili lazer epilasyon türüdür. Çok fazla esmer bir ten rengine sahip değilseniz ve koyu renk tüy yapınız varsa Alexandrite lazer epilasyon çeşidi tam size göre.

Alexandrite lazer epilasyonu düşünüyorsanız, eklemeliyim ki bu işlemin uygulandığı cihazlarda ayrıca soğutucu sistemde mevcut  dolayısıyla acı hissiyatı en aza indirgenmiş olup konforlu bir işlem süreci geçirmeniz sağlanmış oluyor. Alexandrite lazer epilasyonlarda, çok daha kısa sürede sonuç alınabilir. Bunun için ortalama 45 günde bir olan seans sürelerini kaçırmamak ve düzenli yaptırmak önemli. Yaklaşık 6 ila 8 seansta pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon bir diğer etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Diode lazerler mevcut dalga boyundan ötürü ciltte çok derine inebilirler. Diode lazerle en derindeki kıl köklerine dahi uygun dalga boyundan dolayı ulaşılabilir. Örnek verirsek; Erkeklerde sırt bölgesi, diğer bölgelere göre daha kalındır. Lazerinse kıl köklerine ulaşması gerekir. Yoksa istenen etki alınamaz. İşte diode lazer, kıl kökleri derinlerde olan sırt gibi bölgelerde etkili sonuçlar sağlar. Bu sebeplerle diode lazer yüz bölgesinde ve erkeklerde omuz ve sırt bölgesindeki kılların yok edilmesinde oldukça etkili ve mutlu eden sonuçlar verir. Diode lazer, sonuç olarak genital bölge de dahil olmak üzere hem ince hem de kalın tüylerin olduğu bölgelerde etkili olan bir lazer yöntemidir. Alexandrite yaptıran bir hasta tüyleri iyice inceldikten sonrada bu sisteme geçebilir. Zaten mevcut da tüyleriniz bazı bölgelerde oldukça inceyse mümkün olduğu kadar bu sistemi tercih edebilirsiniz.

 

ND Lazer Epilasyon

Hem kalın hem ince tüylerde kullanılan, dalga boyu 1064 nm(nanometre) olan lazer epilasyon tipidir. Epilasyonda asıl yok edilmek istenen kıl kökündeki doğurgan hücreler olduğundan, lazer ışınlarının ilk önce buraya temas etmesi gerekir. Nd YAG lazer, melanin hücrelerinin yoğun olduğu epidermo-dermal birleşme hattını aştıktan sonra etkisini alt cilt katmanında gösterir.

Nd YAG lazer sistemi, 4-5 mm kalınlığa kadar varis tedavisinde, hem de cilt altı kolajen üretimini uyararak kırışıklık tedavisinde de kullanılır. Lekelenme ve cilt yanığı gibi komplikasyon olasılığı bu lazer tipinde oldukça düşüktür.

Ancak diğer sistemlere göre biraz daha acı hissi yüksek olabilir.

 

Ruby Lazer Epilasyon

Ruby Lazer Epilasyon cihazları, epilasyon amaçlı kullanılan en eski tip cihazlardır. İnce ve açık renkli kıllarda en etkili ve kesin çözüm olarak bilinen Ruby lazer epilasyon cihazları, koyu renk ciltlerde ve bronz ciltlerde lazer epilasyon amaçlı kullanıldığında leke ve yanık oluşma riski yüksektir.

Daha çok beyaz tenlilerde kullanılması uygundur. Ruby lazer 694 nm dalga boyunda koyu kırmızı renkte ışık üretir ve her atışta taradığı alan diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha küçüktür. Bu sebeple günümüzde çok fazla tercih edilen sistemlerden biri değildir.

 

Buz Lazer (ÜTÜLEME EPİLASYON)

810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır. Lazer epilasyon 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde tamamen acısız bir hale getirilmiştir.

2014 yılının sonunda ise Buz Lazer teknolojisiyle lazer epilasyona bambaşka bir boyut getirildi. Acı yok, çünkü lazer cihazının başlığı buz, işte Buz Lazer ismi de buradan geliyor. Seans süreleri yarı yarıya daha kısadır çünkü cihazın tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyüktür. En büyük özelliği ise bronz tene de uygulanabilmesidir. Bu sebeple yaz aylarında daha çok tercih edilir.

Seans aralıkları diğer sistemlere göre daha kısadır ancak tüylerin işlem sonrası dökülme süresi daha uzundur.