Sağlık
15917
page-template-default,page,page-id-15917,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Botox

Botox ile Kırışıklık Tedavisi

estetik cerrahide en sık kullanılan yöntemlerdendir. Göz çevresinde, alında, burun kenarlarında, kaşların orta kısmında, dudak çevresinde ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklık tedavisi için etkili bir çözümdür. botilinum toksinin sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Sıkça kullanılan mimik kaslarının yol açtığı mimik çizgileri ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar için, botoks en etkili yöntemlerdendir. Birkaç dakikada tamamlanan bir işlemdir. Aynı zamanda, uygulama esnasında kullanılan enjeksiyon iğneleri oldukça ince uçludur ve dayanılmaz bir acı vermez.

 

Sonrası

 

İşlem sonrası 2 gün içerisinde olumlu etkileri gözlemlenmeye başlanır ve 6 ay süreyle de etkisini devam ettirir. Botulinum Toksin enjeksiyonu 6 ayda bir uygulanabilen, geri dönüşlü bir tedavi yöntemidir. Yapılan enjeksiyon sayesinde mimik kasları gevşeyerek, mimik çizgileri ve cilt kırışıklıkları kaybolur. İşlem, mimik kaslarındaki gevşemeyi, uygulanan bölgedeki kasları ve sinirleri bloke ederek sağlar. Botoks uygulaması için kırışıklıkların derinleşmesini beklemeden, ince çizgilere uygulama yaptırarak, ince çizgilerin yerleşmesini engelleyebilirsiniz.

 

İşlem sonrasında, uygulamanın yapıldığı bölgede her hangi bir kızarıklık meydana gelmemektedir. Uygulama bitiminde dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birincisi, işlem sonrası 2-3 saat süreyle mimik kaslarının çalıştırılması, ikincisi de yatay pozisyonda durmaktan kaçınılmasıdır.

 

Kimlere Uygulanabilir?

 

Hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar dışında hemen herkese güvenle uygulanabilecek en hızlı ve etkili kırışık giderme tedavisidir.