Dolguk Sağlık
15941
page-template-default,page,page-id-15941,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Dolgu

Dolgu (Dudak Dolgusu, Yüz Dolgusu, Göz altı Dolgusu)

Cilde uyumlu olan dolgu maddesinin dokuya verilmesiyle, dokuya hacim kazandırılması ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması işlemidir.  ve yüz dolgularını muayenehane koşullarında ve özel soğutucular yardımıyla hastanın neredeyse hiç ağrı hissetmemesini sağlayarak gerçekleştirebiliyoruz. İşlem çok ince ve özel uçlu kanüller yardımıyla uygun doku katmanına dolgunun verilmesiyle gerçekleştiriliyor. İşlemden sonra hafif bir kırmızılık ve şişlik olabiliyor ancak 2-3 saat içerisinde tamamen normale dönüyor hatta pekçok hastada herhangibir kırmızılık yada şişlik dahi oluşmuyor.

 

Estetik dolgu uygulama bölgeleri

 

  • Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma
  • Dudak kenarlarındaki derin çizgilerin tedavisi
  • Yüzdeki derin çizgi ve kırışıklıkların tedavisi
  • Göz altı ve yanaklardaki çöküntülü alanların doldurulması
  • Dolgu ile kaş kaldırma
  • Çöküntülü yara izleri
  • El sırtındaki kırışıklıkların giderilmesi

 

En Çok Uygulanan Dolgu Yöntemleri

 

dudak estetiği estetik cerrahinin en renkli konularından biridir. Çünkü dudak; yüzün güzelliğini simgeleyen, konuşurken, poz verirken dikkat çeken bir organıdır. Yüzyıllardır dolgun dudak çekiciliğin simgesi olmuştur.  Dudak estetiğinde;

-dudak kontör belirginleştirme

-geçici dolgu ile dudak kalınlaştırma

-kalıcı dolgu ile dudak kalınlaştırma

-gülüş estetiği

-dudak kırışıklığı tedavisi

çok geniş ve önemli bir konudur. Uygulamanın şekli, hastanın beklentisi, doktorun tercihine göre seçilir. En iyi seçenek beraber konuşarak karar verilen yöntemdir. Çoğunlukla basit bir işlem olduğu için estetik cerrahların, dermatologların ve medikal estetik hekimlerinin  en çok yaptığı uygulamalardan biridir.

 

Göz altı ışık dolgusu: göz altı bölgemizde özel bir yağ dokusu vardır. Bu yağ dokusu septum denilen bir doğal bariyer ile korunur. Septum genetik nedenlerle yaşa bağlı bir artışla yağ torbası tarafından öne doğru itilir. Böylece göz altında boşluk ve çukurlar oluşur. Dolgular ile bu boşluklar ve çöküntülerden hastayı kurtararak taze ve canlı bir görünüm kazandırılır.

 

Nazolabial dolgu:

Nazolabial bölge olarak adlandırılan alan, burun kenarından ağız kenarına kadar inen kısımdır bu alanda oluşan oyuklar cilt yaşlanması ve çevresel faktörler ile derinleşir ve kişiye yorgun ve yaşlı bir ifade katar. Cilt de yaşlanma etkilerini gösteren en önemli bölgelerden biri ağız çevresindeki nazolabial çizgilerdir.

Burun kenarı bölgesi belirlendikten sonra, krem ile uyuşturulur ve cilde uyumlu madde çizgileri doldurmak için enjekte edilir. Kısa, pratik bir işlemdir.

 

 

Detaylı bilgi ve ücretsiz ön muayene için bize ulaşınız.