Kepçe Kulak Ameliyatı - Uzmanından Ücretsiz Estetik Danışmanlığı
15738
page-template-default,page,page-id-15738,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak halk arasında olması gerekenden daha büyük kulak olarak algılansa da gerçekte bu bilgi doğru değildir. Kepçe kulak ile normal kulak arasında çok anormal bir büyüklük farkı yoktur. Buradaki asıl sorun kepçe kulakta kıkırdağın kıvrık olması gereken bazı kısımlarının düz olmasıdır. Bu sebeple kulak kepçesi ile baş arasında normalden daha fazla bir açı oluşur ve kulak öne doğru kıvrıktır. Kıkırdağın özellikle kulak kepçesinin üst kısmı normale göre daha düzdür. Bu durum kepçe kulak ameliyatı ile düzeltilebilir.

Kulağın büyüme evresi bittikten sonra yani 6 yaş sonrası yapılır. Kulak arkasından bir kesi açılarak yapıldığı için herhangi bir estetik sorunu yaşanmaz kulak arkasında ince bir kesi izi kalır ki o da zamanla yumuşayacağı için varla yok arası bir hale gelir ve kendiniz de dahil olmak üzere kimse göremez.
Dikişlerde ise genelde eriyen iplik kullanılır operasyon sonrası 1 hafta içinde erimeye başlar 3.hafta sonunda ise tamamen eriyerek kaybolur.
Operasyon fiyatları ise yetişkin ve çocukta değişkenlik gösterebilir çocuklarda genel anestezi eşliğinde uygulanması gerekirken bu durum yetişkinler de lokal anestezi eşliğinde olabilir. Erişkinlerin çoğu işlerine ortalama 5-7 gün içinde dönebilir. Çocuklar yaklaşık 7 gün sonra okula gidebilir, ancak aktivitelerde dikkatli olmaları gerekir. Kulak ameliyatından 1 hafta sonra banyo duş yapılabilmektedir. İlk banyolar ılık suyla ve kısa süreli olmalıdır. Kulağa çok temas ederek yapılmamalıdır. 15 günden sonra daha rahat bir şekilde banyo
yapabilirsiniz.

 

Kepçe Kulak Ne Gibi Sorunlar Doğurur ?

 

Kepçe kulak ameliyatı bayan hastalar tarafından özellikle saçlarını toplayamama ya da topuz yapamama şikayeti ile gündeme gelir. Erkeklerde ise yine saçını kısa kestirememe en çok belirtilen sebeptir. Özellikle okul çağındaki çocuklarda ise psikolojik yarattığı sorunlar sebebi ile bu operasyona başvurulur.

 

Kepçe Kulak Operasyonu Zor Mu?

 

Operasyon Kolay uygulanır, çok hızlı bir iyileşme süresi vardır ve en az yara izi ile operasyon tamamlanır.

Detaylı bilgi ve randevu için bizlere ulaşınız.