Epak Sağlık | Kepçe Kulak Ameliyatı
15738
page-template-default,page,page-id-15738,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak halk arasında olması gerekenden daha büyük kulak olarak algılansa da gerçekte bu bilgi doğru değildir. Kepçe kulak ile normal kulak arasında çok anormal bir büyüklük farkı yoktur. Buradaki asıl sorun kepçe kulakta kıkırdağın kıvrık olması gereken bazı kısımlarının düz olmasıdır. Bu sebeple kulak kepçesi ile baş arasında normalden daha fazla bir açı oluşur ve kulak öne doğru kıvrıktır. Kıkırdağın özellikle kulak kepçesinin üst kısmı normale göre daha düzdür. Bu durum kepçe kulak ameliyatı ile düzeltilebilir.

 

Kepçe Kulak Ne Gibi Sorunlar Doğurur ?

 

Kepçe kulak ameliyatı bayan hastalar tarafından özellikle saçlarını toplayamama ya da topuz yapamama şikayeti ile gündeme gelir. Erkeklerde ise yine saçını kısa kestirememe en çok belirtilen sebeptir. Özellikle okul çağındaki çocuklarda ise psikolojik yarattığı sorunlar sebebi ile bu operasyona başvurulur.

 

Kepçe Kulak Operasyonu Zor Mu?

 

Operasyon Kolay uygulanır, çok hızlı bir iyileşme süresi vardır ve en az yara izi ile operasyon tamamlanır.

Detaylı bilgi ve randevu için bizlere ulaşınız.