Lazer nlığıyla
15552
page-template-default,page,page-id-15552,page-child,parent-pageid-15778,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Epak Sağlık Uzmanlık ve Ayrıcalığıyla

LAZER EPİLASYON

vücuttaki istenmeyen tüylerden ve kıl köklerinden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı, kıhn renk maddesi olan melanin pigmentine duyarlı olup, bunun dışındaki dokulara zarar vermez. Kıl içinde yayılarak kıl köküne iner. Burada ısı meydana getirerek kılı oluşturan hücreleri bir daha kıl üretemeyecek şekilde ortadan kaldırır. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan epilasyon işlemi sırasında lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eder.

 

Lazerli Epilasyon sistemleriyle entegre soğutma sistemi cildin sıcaktan zarar görmesini ve epilasyon işlemi sırasındaki acıyı engellemektedir. Bununla birlikte lazer kullanılan epilasyon uygulaması sırasında karıncalanma ya da hafif iğne batması şeklinde ağrı olabilir. Tedaviden sonra cilt üzerinde hafif bir kızarıklık görülür ise de, bu kendiliğinden yok olmaktadır.

 

Vücut kıllarının lazer epilasyon yöntemiyle ortadan kaldırılması için, genellikle bölgeden bölgeye değişen 4-10 seans uygulamaya ihtiyaç vardır. Cildin ve kılların rengi, kıl kalınlığı ve derinliği ilave olarak daha fazla lazer epilasyon tedavi seansı uygulanmasını gerektirebilir.

 

Genellikle açık renkli kıllar tedaviye daha dayanıklıdır ve açık renkli kıllarda daha fazla seans gerekli olabilir. Vücudumuzdaki kıllar sürekli değişik büyüme evrelerinde seyretmektedir. Sadece aktif büyüme evresindeki kıllar düzenli aralıklardaki lazer uygulaması yardımı ile yok edilebilmektedir.

 

Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılarımızı incelemenizi rica ederiz.

 

Epilasyon işlemi öncesi dikkat edilmesi gereken konular

 

Epilasyon işlemi hakkında sıkça sorulan sorular

 

Dilerseniz konu ile alakalı ücretsiz danışmanlık hizmetimizden de bizimle iletişime geçerek faydalanabilirsiniz.