Somon
15934
page-template-default,page,page-id-15934,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Somon DNA

Somon DNA Uygulaması

yaşlanma ve yaşlanmaya bağlı ciltte oluşabilecek sarkma ve kırışıklıklar üzerinde yapılan cilt gençleştirme yöntemidir.

 

Yapılan bilimsel araştırmalara göre ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığı DNA’sı olduğu kanıtlanmıştır. Hem insan DNA’sına benzerliği hem de bu özelliğinden dolayı, cilt yenilenmesi, tazelenmesi ve anti-aging etkisi için somon balıklarından yararlanılmaktadır.

 

iki aşama olarak uygulanır; bu aşamalardan ilki olan nemlendirme işleminde, hyaluronik asit tedavisi ile cildin kaybettiği nem dengesinin düzene girmesi sağlanır ve gerekli olan asıl tedavi için cildin alt yapısı hazırlanır. Bu aşamanın ardından asıl gençleşmeyi sağlayan ikinci aşamaya geçilir.

 

İkinci aşamada ise somon balıklarından elde edilen serum deri altına enjekte edilir. Bu uygulama ile uv ışınları, sigara alkol gibi olumsuz etkenlerden dolayı kaybedilen cildin ihtiyaç duyduğu  proteinler tamamlanır. Bu proteinlerin tamamlanması sonucunda ciltte günden güne gözle görülür bir şekilde gençleşme meydana gelir.

 

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

 

Cerrahi bir müdahale değildir. Uygulama esnasında anesteziye gerek duyulmayaz işlem sonrası kişiler hemen günlük hayatlarına dönebilirler. Mezoterapi yöntemi ile cilde enjekte edilen somon balığı sütü, doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Uygulama sırasında sadece enjekte iğnesinin acısı hissedilebilir ki çoğu zaman bunun bile farkına varılmamaktadır.